Zumba ve Faydaları

Yaşam enerjinizi arttırır ve kalbinizi korur.

Birçok farklı dans figürlerin karışımından olduğu için dans tiplerini öğrenebilirsiniz.

Bedeninizi daha dinç hale getirir.

Vücudumuzun sıkılaşmasını sağlar ve güzel bir görünüme sahip olursunuz.

Yağ ve kalori yakımını sağlar, zayıflamanıza yardımcı olur.

Eğlenceli bir spor egzersizidir ve psikolojik olarak iyi hissetmenizi sağlar, stresinizi azaltır.

Dans Edin, Eğlenin, Kilo Verin

Kolombiya’da koreograf ve dansçı olan Alberto Beto Perez tarafından 1990’lı yıllarda ortaya çıkarılan zumba, Latin dans figürlerinin ve esintilerinin bolca olduğu bir fitness dans programı olarak dünya çapına yayılmış ve ilgi çekmiştir.

1999 yılında ABD’de duyulduktan sonra asıl popüler olan Zumba’nın en dikkat çekici yanı ise eğlenceli bir egzersiz halinde yapılarak çok hızlı bir şekilde çok kalori yakılmasıdır. Son yıllarda, birçok spor salonlarında vazgeçilmez olmaya başlayan Zumba, kardiyo yapar gibi nabzı yükselterek yağ yakımını hızlandırır.

Ortalama 68 kg olan bir birey 1 saat Zumba egzersizi yaparak 540 kalori yakabilir. Bu kalori yakımı kişinin yaşına ve kilosuna göre de farklılık gösterebilir.

Özellikle spor yapmak isteyen fakat yeterli motivasyonu bulamayıp sıkılıp vazgeçenler için tavsiye ederiz.

Yaşınız ve kilonuz ne olursa olsun Zumba için gerekli olan tek şey enerji. Energy Club spor salonumuzda dansı yaptıran hocalarımızın belirlediği koreografilerle özel alanımızda hip hop, göbek dansı ve latin dansı gibi dans figürlerinin yanında squat ve lunch gibi hareketlerin karışımlarından oluşan figürleri takip ederek uygulanmaktadır.

Kısa sürede bedeninizdeki değişimi fark ettikten sonra Energy Club’ta siz de Zumba’nın bağımlısı olabilirsiniz.